2 شرط برای تامین مرغ در ماه‌های آینده

2 شرط برای تامین مرغ در ماه‌های آینده

2 شرط برای تامین مرغ در ماه‌های آینده

گزارش میدانی فارس از بازار تهران حاکی است، قیمت مرغ در هفته جاری نسبت به هفته گذشته حدود 7 هزار تومان در کیلو کاهش یافته و تابلو قیمت در فروشگاه‌های محصولات پروتئینی هر کیلو مرغ را 33 هزار تومان درج کرده است که پیش از این تا کیلویی 40 هزار تومان هم بالا رفته بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “زرماکیان مزرعه سبز” از آنجایی که سرانه مصرف مرغ درکشور به 30 کیلوگرم رسیده و بخش زیادی از سبد گوشت خانوارها را مرغ تشکیل می‌دهد، ادامه کاهش قیمت خبر خوشایندی برای خانوارها است.

درباره دلایل کاهش قیمت مرغ در بازار نسبت به هفته‌های گذشته با محمدعلی کمالی مشاور رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گفت‌وگو کردیم.

*4 دلیل اصلی کاهش قیمت مرغ

کمالی به 4 دلیل کاهش قیمت مرغ اشاره کرد و گفت: نخست اینکه خنک شدن هوا به استحصال بیشتر مرغ در مرغداری‌ها کمک می‌کند، زیرا در هوای گرم اشتهای مرغ ها کم تر شده و تلفات بیماری نیز بیشتر می‌شود.

وی دلیل دوم را افزایش جوجه‌ریزی عنوان کرد که در ماه‌های تیر و مرداد یک میلیون جوجه‌ریزی بیشتر شده و تعداد به 114 میلیون در ماه رسیده است.

کمالی دلیل سوم را ورود جوجه وارداتی به مرغداری ها عنوان کرد که میزان جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها را افزایش داده است.

مشاور رئیس اتحادیه سراسری مرغداران دلیل چهارم را که از نظر وی مهمترین است، را این گونه عنوان کرد، ممنوعیت ورود مرغ زنده از استان‌های شمالی به کشتارگاه های تهران برداشته شده است، این موضوع از نظر روانی تاثیر گذاشته، اما اینکه آیا عملا چنین چیزی اتفاق افتاده است باید بیشتر بررسی کرد.

*بازار مرغ بی دردسر در ماه های آینده به دو شرط

کمالی درپاسخ به اینکه آیا روند کاهش قیمت را در ماه های آینده هم شاهد خواهیم بود و بازار ثبات به خود می‌گیرد؟ گفت: اگر جوجه‌ریزی در مرغداری ها به اندازه کافی باشد و نهاده از سوی دولت تامین شود تامین مرغ کشور در ماه‌های آینده به راحتی میسر خواهد شد.

به گفته این مسئول برنامه ریزی شده است که در ماه های مهر و آبان 120 میلیون در ماه جوجه ریزی شود و اگر خوراک آنها همه تامین شود که تولید کنندگان به مشکل نخورند تامین در ماه‌های آینده بدون مشکل خواهد بود.

اشتراگ گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *