آشنایی با بهترین نژاد مرغ گوشتی

آشنایی با بهترین نژاد مرغ گوشتی

آشنایی با بهترین نژاد مرغ گوشتی

یکی از مهمترین اقلام مصرفی مرغ است. در فرهنگ ایرانی، گوشت مرغ نقش خیلی مهمی را بازی می کند. در این قسمت به بهترین نژاد گوشتی مرغ می پردازیم.

از بارزترین ویژگی های یک مرغ گوشتی تولید کردن بالاترین میزان گوشت با کمترین مصرف نهاده است. برای مثال یک مرغ در 2 ماه میتواند به 3 الی 4 کیلوگرم وزن برسد در حالیکه نسبت به سایر مرغ های معمولی نیز مصرف دان کمتری داشته است.

اما برای اینکه این اتفاق بیافتد شرایط پرورشی خاصی را باید در نظر گرفت که تنها متخصص ترین افراد قادر به انجام همچنین ایده ای هستند.

نژاد های متفاوتی وجود دارد از جمله نژاد راس که از این نژاد بیشتر در مرغداری های صنعتی استفاده میگردد. نژاد های هیبریدی که با تغییر ژنتیکی وارد بازار می شوند شامل آربورایکرز، کاپ ، هوبارد و پلاس هستند. نوع بعدی مرغ نژاد کوشین است. این نژاد مرغ و خروس ها متعلق به کشور چین هستند و تخم گذاری پایینی دارد البته بیشتر برای گوشت پرورش داده می شوند.

نژاد سوم، نژاد برهما است. زادگاه این مرغ در هند است اما در ایران به راحتی پیدا می شوند و در سن دو یا سه ماهگی به 3 الی 4.5 کیلوگرم می رسند. این مرغ در سال 140 تخم می گذارد.

نژاد بعدی مرغ دورکینگ است. این مرغ به راحتی در 2 ماه به 4 کیلو می رسد و گوشت بسایر لذیذی دارد. این نژاد مربوط به کشور انگلیس است و در ایران بسیار کمیاب است.

مرغ مالینز بلژیکی که متعلق به کشور بلژیک هست در سن 3 الی 4 ماهگی به 3 کیلوگرم می رسد و از لحاظ تخمگذاری بسیار مورد توجه است.

مرغ استایرس

این مرغ متعلق به کشور فرانسه است و هم از لحاظ گوشت و هم از لحاظ تخم گذاری بسایر قابل توجه است.

اشتراگ گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *